Elektrikli Taş Tabanlı Ekmek Fırını

Alptekin elektrikli taş tabanlı pişirme fırınları; pişirme katlarının bir birinden bağımsız çalışma özellikli ve harici buhar düzenekli olması ile farklı ürünlerin pişmesine olanak sağlar.

Elektrikli taş tabanlı fırınlar da kullanılan ısı rezistansları seramik ve kuru tip hava ısıtıcılı özellik yapısı ile ekonomik iş gücü, dengeli pişirme, kaliteli üretim ve kolay kullanım sağlar.

Rezistanslarda kullanılan ön denge klapeler sayesinde kat içindeki ısı yayılım verimi arttırılmıştır. Pişirme katlarında optimum ısı iletkenliğine sahip doğaltaşların kullanılması ve pişirme ortamının pasif atmosferik oluşundan kaliteli pişirme sağlanmaktadır.

Fırınlarımızın kumanda panelleri, kullanıcı rahatlığı göz önüne alınarak manuel veya PLC ( dokunmatik ekran ) olarak imal edilmektedir. Mevcut iç aydınlatma ve her bir kat da bulunan temperlenmiş cam sayesinde ürünün pişme sürecini izlemek mümkündür.

Fırın sıcaklığı, otomatik olarak ayarlanan derecede sabit kalmakta ve ayarlanan pişme süresi tamamlandığında fırın sesli ikaz vermektedir.

Model ALP-EF 1 ALP-EF 2
Tek Kat Ölçüsü (mm) 1850 x 1620 x 360 1250 x 1250 x 360
Pişirme Alanı (m²) 4 2
Maksimum Kat Miktarı (adet) 4 4
Mayalandırma Kabini 4 4
Elektrik Gücü (kW)                  22 10
Mayalandırma Kabin Gücü  (kW)   3 3
Tek Kat Ağırlığı (kg) 180 95
Mayalandırma Kabin Ağırlığı (kg) 125 100