KURUMSAL

KURUMSAL 1980’li yıllarda gıda sektöründe kullanılan makina ve yedek parçaların yurtdışından gelmesi, 1.kuşak Alptekin A.Ş. yöneticilerine, ekmek üretiminde kullandıkları makina ve ekipmanları üretme kararı aldırmıştır. Küçük bir atölyede çalışmalarına başlayarak Malatya ve çevresinde bir ilki gerçekleştirerek, firmamızın 40 yıla aşkın ticaret hayatının ilk adımlarını atmışlardır.

1990’lı yıllarda imalat alanlarımız büyütülerek daha iyi bir hizmet için firmamızın ar-ge ve servis ağı güçlendirilmiştir. Giderek artan müşteri talepleri ve stratejik ticaret göz önünde bulundurularak; 2000’li yıllarda İstanbul’da faaliyete geçen fabrikamız, Romanya ve Moldova’daki satış ofislerimizi de hayata geçirilmesi ile yurtdışında bulunan müşterilerimize daha hızlı hizmet vermeye başlamıştır.

Alptekin A.Ş. hacimsel büyüklüğü, ürün çeşitliliği, CNC donanımlı üretimi, deneyimli teknik personeli ile yarınlara yeni nesil teknolojileri sunma amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Gıda makinaları piyasasında son teknolojilerin kullanılmasına, kurumsallaşmaya ve yenilikçi ticarete önem verilmesi, 2. kuşak Alptekin yöneticilerinin izlediği ticarî politikalardır.


MİSYON
MİSYON
Alptekin Makina A.Ş. güçlü kurumsal yapısından kaynaklanan verimliliğini, üretimde oluşturduğu ileri teknoloji donanımlarla bütünleştirip, kuruluşundan günümüze vazgeçmediği ar-ge odaklı çalışmalarının sonucu, gıda işleme proses hatları için üst düzey kalitede, amacına uygun, yüzde yüz verim sağlayan makina, ekipman ile satış sonrası 24 saat teknik servis hizmeti, eğitim gibi desteklerini müşterilerine sunmaktadır.
VİZYON
VİZYON
Alptekin Makina A.Ş. vizyonu; müşteri memnuniyetine odaklı üretim- pazarlama, satış sonrası hizmet konularında ulaştığı istikrarın devamlılığıdır. Ar-ge çalışmaları ile uluslararası kurumsal bir firma statüsünde olmayı hedefleyen, dünyada da bu alanda Türkiye’yi temsil edecek lider firma olma yolundadır.