» Kurutma Üniteleri » Nem Alma Üniteleri » Pişirme Üniteleri
» Isı Üretim Üniteleri » Soğutma Üniteleri  

KORALP; Kurutma ve nem alma teknolojisin de tünel, kontunı, konveyör, panel odalı, sera tipi, vakumlu, basınçlı, döner tamburlu, döner arabalı, vibrasyonlu, gibi çok çeşitli modeller ve farklı kapasite seçenekleri ile hizmet vermektedir.

KORALP ; AR-GE (araştırma-geliştirme) çalışmaları sonucu sektöre yeni nesil ileri teknolojilerle donatılmış Ultra moving kurutma serisi ile dünyada bir ilki başarmıştır.

Ultra Moving serisi kurutma ünitelerimiz, Yakıt ve iş gücünde düşük enerji, homojen kurutma, homojen renk bütünlüğü, bakterilerden arındırma, bakteri oluşumunu önleme özellikli olup klasiklere oranla aynı kapasiteli ünite % 70 düşük yer alan kaplar, ürünlerinize kimyasal veya fiziksel zarar vermez.

Kurutma makinelerimiz de sıcak hava ile beraber açığa çıkan yoğun nem, şeker, asit gibi olumsuzlukları önleme amaçlı özel tasarımlı düzenek kullanılır.

Ultra moving kurutma makinelerimizde ısıtma gücü, yenilebilir enerjiler dahil (güneş enerjisi vb ) tüm enerji kaynakları kullanılabilir. Taze hava besleme, atık gazları, sirkülasyon sistemi ile komple otomatik düzenekli, ürün ısı algılamalar bağımsız olup makinelerimiz gereksiz ve hantal kusurlardan % 100 arındırılmıştır.

Makine ve ekipmanlarımız uluslara arası gıda normlarına ve iş güvenliğine uygunluk kuralları dahilinde tasarlanır. Talep edilen kapasiteler doğrultusunda taze gıdaların kurutulması veya kuru gıdalarda nem tayini amaçlı kullanılır.
Isı enerji üreteçleri komple KORALP markalı olup hava ısıtmalı, buharlı, kızgın yağlı, model seçenekli olup, kurutma ve ısıtma sektörüne geniş ürün çeşitliliği ile hizmet sunmaktayız.

KORALP teknolojisinde üretilen kurutma makineleri özellikle, meyve, sebze , bakliyat ,tahıl, baharat, kuru yemiş , tekstil , kereste mobilya, tuğla, metal boyama , et entegre mermer benzeri sektörlerde kullanılmaktadır. Isıtma amaçlı ise fabrikalarda, düğün salonlarında, tavuk yetiştiriciliğinde, seralarda, alış veriş mağazaları gibi alanlarda kullanılır.